linkedin için Popülerliğinizi Arttıracak Tüyolar

Son dönemlerde kullanım oranı sürekli olarak artış gösteren sosyal medya araçlarından biri olan Linkedln ile ilgili bazı bilgiler paylaşacağız. Verilecek olan bilgiler Linkedln ortamındaki popülerliğinizi daha da arttırmaya yaracak. Linkedln ortamında kişinin kendi oluşturduğu profil düzenlemesi ne kadar iyi olursa olsun Linkedln ağında yer alan diğer kullanıcıların da sizi nasıl gördüğü ve nasıl değerlendirdiği konusu büyük önem taşımaktadır. O zaman bu konuda neler yapabileceğiniz konusuna geçelim;

Öncelikle şunu belirtelim LinkedIn profilinizde bazı kısımlar bağlantı kurduğunuz diğer üyelerin hakkınızda görüş bildirebilmesi için açık olmalıdır. Yetenek & Olaylar bölümü yani Endorsements kısmı ve Tavsiyeler bölümü yani Recommendations kısmı diğer kullanıcıların ulaşabilecekleri durumda olmalıdır. Bu şekilde sizin hakkınızda yazılacak olan tavsiyeler sizi daha fazla öne taşıyacak ve profesyonel olarak yaptığınız işlerdeki becerilerinizin daha fazla bilinmesini sağlayacaktır. Örneğin SEO hizmetleri veriyorsanız bu şekilde yapılan tavsiyeler sizler için referans niteliği taşıyacaktır.

linkedin

 

Siz de diğer kullanıcılara tavsiye notu bırakın. Başka üyelere tavsiye yazısı bırakmak sizin için tavsiyede bulunmasını istediğiniz kişilere daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Eğer bağlantılarınız kendiliğinden sizin için tavsiye yazmıyorsa bu şekilde istekte bulunmuş olursunuz.
Tavsiye yazmasını istediğiniz kişilere topluca istekte bulunmayın. Bu yöntem sanıldığı kadar etkili değildir. Aynı anda bir çok kişiye atılan mesajlar çoklu elektronik posta göndermek kadar anlamsız olabilmektedir. Çünkü mesajı gönderdiğiniz kişiler arasında önemli bağlantılarınız olabilir ve bu kişiler mesajınızı görmemezlikten gelerek önemsiz sayabilirler. Bu nedenle topluca istekte bulunmak yerine kişilere özel istek mesajları göndermek daha etkilidir.

 

Bir önceki yazımız olan Sorularla Twitter Rehberi başlıklı makalemizde twitter rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş
  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it
yorumlar (Yazdığınız yorum sonrası Reklamlara Tıklamanız durumunda yorumunuz hemen onaylanır)
23 Yorum Yapıldı