Seo Hataları

Bu makalemizde seo konusunda en sık yapılan hatalardan ve yanlış stratejilerden bahsedeceğiz. Yeni açılan bir web sitesinin seoya ne ölçüde ihtiyacı olduğu, hangi aşamadan sonra seo yapılması gerektiği, hangi tekniklerden faydalanmak gerektiği konularında detaylı bilgiler yazımızın devamında.

Seocuyum diyen herkes bu kelimeyi söylerken yanlışa düşmektedir. Herkes her alandaki web sitesinde seo çalışmasını başarıyla yürütemez. Her sektörü tanımak ve analiz yapmak da pek mümkün olmayacağı için seocu olmak kavramı biraz gerçekliğin yitiriyor. Kişiler kendi web sitelerinin seocusu olmalıdırlar. Kendi sitelerine özgün içeriklerini girdikten sonra Google’ın güncel paketlerinde tavsiye edilen backlink ve seo stratejilerini organik bir şekilde sitelerine uygulamalıdırlar. İçerik konusunda eksiğiniz kalmadıktan ve sitenizde minimum 1 2 ayını doldurduktan sonra seo çalışmalarını yapmaya ve siteniz için tanıtım yazıları almaya başlayabilirsiniz.

seo-hatalari

En büyük seo yanlışları da bu aşamada başlamaktadır. Tanıtım yazısı alırken sitelere kalıcı zararlar verebilecek yanlış stratejiler çok sık uygulanıyor. Bunlardan en sık rastlananı, sırf pr ve trustrank değeri var diye bir web sitesinden tanıtım yazısı alınması. Bu konuda sizlere tavsiyemiz, sitenizle alakası olmayan sitenize sağlayacağı referans o sitenin ziyaretçileri için hiç bir şey ifade etmeyen tanıtım yazılarından vazgeçmeniz. Bu siteden alacağınız link kaynakta elbet gözükecek ancak kaliteli bir referans olmayacaktır.

İkinci bir seo hatası da aşırı link kasmaktır. Önüne gelen ücretli ücretsiz bir sürü siteden alınan linkler hem doğal gözükmeyecek hem de sitenize sandbox yolunu açacaktır. Bunlara örnek verecek olursak, artık pek bir geçerliliği olmayan wiki linkler, hiçbir işe yaramayan ziyaretçi defteri kayıtları, Google’ın gözünden düşmüş toplistler ve benzeri platformlardan kasılan yüzlerce hatta binlerce link siteleriniz için tehlikeli olabilmektedir. Bu yanlışlara düşüp o kadar emek verdiğiniz sitenizi seo hatalarına kurban etmemenizi tavsiye ediyoruz. Sitenizi özgün içeriklerle besleyip, organik sosyal medya çalışmaları ve abartmadan, düzenli aralıklarla alınan tanıtım yazıları Google’ın kısa sürede sitenizi sevmesini sağlayacaktır. Bunun için biraz sabır ve düzenli bir çalışma programına ihtiyacınız vardır. Seo konusunda diğer makalelerimizde görüşmek üzere…

Daha Fazla Eğitim için seo forumu sitesinde üye olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seo ve Backlink Listesi Arşivi başlıklı makalemizde backlink arşivi, backlink listesi ve seo ve backlink listesi arşivi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş
  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it
yorumlar (Yazdığınız yorum sonrası Reklamlara Tıklamanız durumunda yorumunuz hemen onaylanır)
7 Yorum Yapıldı