Seo Yapmak

Web sitesi sahiplerinin sitelerine daha çok trafik çekebilmek, reklam alabilmek ve yayınlanan reklamlardan daha fazla kazanabilmek adına yaptığı tüm site iyileştirme çalışmaları ve optimize ayarları SEO olarak nitelendirilmektedir.

Bu kavram çok geniş bir kurallar ve Google güncellemeleriyle işlemektedir ya da işletilememektedir. Öncelikle SEO konusundaki çalışmalarınıza nasıl başlayacağınız, nereden başlayacagınız konusunda bir program yapmak en mantıklısıdır. Sitenizin arama motorları üzerindeki performansını etkileyecek faydalı teknikler olduğu gibi, faydalı olduğunu düşünerek yapıp, siteniz adına telafi edilemeyecek zararlar doğuran birtakım tavsiye edilmeyen ve organik olmayan hatalı teknikler de bulunmaktadır.

seo-yapmak

Öncelikle Sitenizin Amacını Belirlemelisiniz!
Sitenizi reklam yayınlayarak para kazanma hedefiyle açmış olabilirsiniz, zaten Wikipedia değilseniz, bir web sitesinin işletilme amacı para kazanmaktır. Ancak gerek Adsense reklamcılığı gerekse diğer reklam kanalları üzerinden hatırı sayılır rakamlar kazanabilmek için site içeriğinizin büyük ölçüde benzersiz, özgün ve kaliteli olması gerekmektedir. İlk aşamada bunu sağlamanız daha sonraki adımlarınızın daha net olması açısından şarttır.

Paket SEO Çalışmaları Yalandır!

Kim ne derse desin, sürümden kazanan paketçiler gelsin yazımızı eleştirsin ancak paket olarak satışı yapılan SEO çalışmalarının sitenize geçici trafik dışında hiçbir faydası yoktur. Çünkü paket olarak satılan SEO çalışmalarında uygulanan link işlemleri sizin siteniz ile alakası olan olmayan çok sayıda gereksiz servis üzerinden yapılabilmektedir. Bunun yanında sitenizle beraber yüzlerce site linkine aynı servisler üzerinden link kasılması Google gözünde pek bir şey ifade etmeyeceği gibi, spam olarak işaretlenmenize kadar kötü sonuçlar doğurabilir. Google’ın değer verdiği link alım yöntemi tamamen organik yollarla ve sitenizle alakalı referans linklerle sağlananlardır. Bu SEO işinde çok önemli ve atlanmaması gereken bir detaydır.

SEO için acele etmeyin!

Siteyi açar açmaz 3 5 içerik girdikten sonra hemen SEO tekniklerinin paylaşıldığı sitelerde soluğu alan site sahipleri kısa süre sonra siteyi özgün içeriklerle beslemekten çok faydalı faydasız birçok seo çalışmasıyla meşgul olmaya başlıyor. Yanlış! Önce sitenizin içeriğinin ve trafiğinin bir nebze oturmasını beklemelisiniz. En az 2 ay özgün içerikle beslemediğiniz sitelerinize SEO çalışması yapmanız tavsiye edilmez.

Bir önceki yazımız olan Seo Hataları başlıklı makalemizde seo hataları, seo hataları nedir ve seo hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş
  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it
yorumlar (Yazdığınız yorum sonrası Reklamlara Tıklamanız durumunda yorumunuz hemen onaylanır)
12 Yorum Yapıldı